2018

Stránky rockové kapely Pryor

Zleva: Radim Suchomel(bicí), Michal Brhel (kytara), Petr Jiříček (zpěv + basa)

Začátkem roku 2018 rocková kapela Pryor po ukončení kariéry “zábavové kapely” zůstala ve složení Petr Jiříček-Zpěv a basová kytara, Michal Brhel-elektrická kytara a Radim Suchomel – Bicí. Po ročním pilování vlastní tvorby, hraní různých koncertů, moto-srazů a akcí se kapela rozhodla jít do studia a nahrát vlastní placku se svojí tvorbou. Tak vzniklo první, řadové album s názvem Bublina.

Na kterém se podílela řada talentovaných a skvělých lidí. O náběry nástrojů mix a mastering se skvěle postaral Zdena “Čepa” Čepička ve studiu Abbadon, kam se Pryor v podstatě na měsíc zavřel a kde potkal i pana Kohna, který přišel na pozvání kytaristy kapely, aby nahrál violové party do některých písniček na albu. Bylo to nejspíše osudové setkání, jelikož od té doby se stal nedílnou součástí kapely.

Ve studiu
Pryor hledající bubeníka 🙂

Dále, v natočení alba, kapele hodně pomohli a spolupracovali hudebníci, Hana Vajčnerová se svými žákyněmi zpěvu ve vokálech a kytarista Jaroslav Mahr, zapůjčením svého aparátu, všem těmto lidem patří velké díky! Po natočení alba se ke kapele přidal Dominik Vondrouš na pozici doprovodné kytary. Následovalo mnoho skvělých koncertů a zážitků, například pokřtění alba kamarády z kapel Stracené Ráj a Maniac.Po natočení desky se kapela rozhodla to dotáhnout ještě dál a ve spolupráci s Motorkáři z Drahanovic, Péťou Šimůnkem, který se skvěle zhostil kamery a střihu natočili k písni Bublina ze stejně pojmenovaného alba, videoklip. Po natočení tohoto klipu se nad kapelou začali stahovat mračna, kdy kamarádi, členové, úžasní lidé, pánové svých nástrojů, Radim Suchomel a Dominik Vondrouš, museli z osobních důvodů činnost v kapele ukončit. Tudíž nastal v Pryoru, zlom a zbývající členové byli nucení obstarat členy nové, ale koho? Problém doprovodné kytary byl vyřešen vzápětí, Kuba Kohn si kytaru vyrobil a začal nám hrát doprovody, ale co bicí? Kapela vyhlásila výběrové řízení, rozeslala inzeráty a čekala kdo se ozve. V tuhle dobu se klip Bublina poprvé objevil, v pořadu Czechparáda, na Tv Rebel a díky věrným fanouškům, postoupil do dalšího dílu. Což bylo pro kapelu krásným překvapením. A nad Pryorem se mračna rozbila, kdy tento díl spolu s kapelou sledoval i pan Jiří Směšný, který téhož dne měl svoji premiéru na zkoušce kapely a svojí hrou na bicí si kapelu získal. Od tohoto dne je kapela opět kompletní a díky vám nejskvělejší fanouškům kapely, kteří pro Pryor hlasovali i výherce Únorové CzechParády, díky čemuž postupuje do ročního vyhodnocení v Prosinci. Kapela nyní aktivně hraje a co bude dál se uvidí, ale to už jsem již v roce 2019

Michal Brhel

Sestava pro rok 2019
Zleva: Michal Brhel, Petr Jiříček, Jakub Kohn, Jiří Směšný

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *